Kodukoristusteenused on mõeldud teie aja ja vaeva säästmiseks, aidates hoida teie kodu puhtana ja hügieenilisena. Eestis varieerub kodukoristuse hind tavaliselt vahemikus 10€-20€ tunnis. Mõned koristusfirmad pakuvad ka paketthindu, mis sõltuvad teenuste ulatusest ja sagedusest.

Tavaliselt hõlmab kodukoristus mitmeid teenuseid, näiteks tolmu pühkimist, vannitoa puhastamist ja prügikastide tühjendamist. Kui kasutate usaldusväärset ja professionaalset koristusfirma teenust, on kodukoristus turvaline ja tervislik, kuna aitab hoida teie kodu hügieenilisena.

Kodukoristus võtab tavaliselt paar tundi, sõltuvalt töömahust. Kuigi kodukoristust saab põhimõtteliselt teha igasuguse ilmaga, võivad ilmastikutingimused mõjutada koristamise praktilisust.

KÜSI PAKKUMIST

Kui palju maksab kodukoristus?

Kodukoristuse hind Eestis on suhteliselt soodne ning võib tunni tasu korral jääda vahemikku 10€-20€ tunnis. Siiski võib hind tugevalt oleneda töö mahust ning teie vajadustest. Mõned koristusfirmad võivad pakkumise teha hoopis teie elamu ruutmeetrite põhjal, või siis teie täpsematest koristus vajadustest (näiteks vannitoa koristusest).

Kui palju maksab kodukoristus stuudio jaoks?

Kodukoristus stuudio jaoks on tavaliselt suhteliselt väike, kuna stuudiokorterid on väiksemad ja vähem aeganõudvad. Kuna korteri koristamine võtab mõned tunnid aega, võib kodukoristuse hind varieeruda tavaliselt vahemikus 30€-60€ koristuskorra kohta. Stuudio korteri koristamise hind jääb tõenäoliselt selle vahemiku alumisse otsa.

Kui palju maksab kodukoristus ühele magamistoale?

Eestis võib kodukoristuse hind ühele magamistoale tavaliselt jääda vahemikku 20€-40€ koristuskorra kohta. Lisaks võib hind sõltuda sellest, milliseid täiendavaid teenuseid soovite, näiteks akende pesemine, voodipesu vahetamine, tolmuimeja kasutamine jne. Mida ulatuslikum on koristus, seda kõrgem on tavaliselt hind.

Mis teenused käivad kodukoristuse alla?

Kodukoristuse alla võib käia mitu erinevat teenust, sõltuvalt teie vajadustest ning koristusfirma poolt pakutud teenustest. Üldiselt saab arvestada teenustega nagu tolmu pühkimine, vannitoa puhastus, diivanite ning vaipade puhastus, nõudepesu jne.

Sügavpuhastus võib hõlmata näiteks kraanide ja pistikupesade puhastamist, mööbli ümberpaigutamist ja sarnaseid põhjalikke koristustoiminguid.

Kas kodukoristuse alla käib prügi väljaviimine?

Jah, kodukoristuse alla käib tavaliselt ka prügi väljaviimine, prügikastide tühjendamine ja vajadusel ka prügikottide vahetamine.

Kas kodukoristuse hulka käib nõudepesu?

Jah, kodukoristuse ajal kuulub nõudepesu tavaliselt koristajate poolt pakutavate teenuste hulka.

Kas kodukoristuse protsess on ohutu?

Jah, kodukoristuste protessess on ohutu, kuna see viiakse läbi professionaalide poolt. Kvaliteetne kodukoristus firma kasutab usaldusväärseid töötajaid ning arvestab et koristusel kasutatakse õigeid kaitsevahendeid, kemikaale ja korralikku ventilatsiooni.

Kas kodukoristus on tervisele halb?

Kodukoristus ei ole tervisele halb, kui seda tehakse ohutult ja ettevaatlikult. Enamik inimesi koristab oma kodu regulaarselt ilma terviseprobleemideta ning professionaalsed koristajad on koolitatud ohutuks ja tõhusaks koristamiseks.

Kas kodukoristusel kasutatavad kemikaalid võivad tekitada allergiat?

Ei, profesionaalsel kodukoristusel kasutatavad kemikaalid ei tekita tavaliselt allergiat. Mõned kodukoristusel kasutatavad kemikaalid võivad tundlikutel inimestel halvasti mõjuda, kuid professionaalsed koristajad on koolitatud ohutuks ja tõhusaks koristamiseks ning neil on kogemus erinevate pindade ja materjalide käsitsemisel. Samuti järgivad nad sageli ohutusstandardeid, et tagada nii nende enda kui ka teie turvalisus.

Oluline koristusfirmale teada anda kui teil on allergiad või terviseprobleemid (näiteks astma).

Milline lõhn on korteris pärast kodukoristust?

Pärast kodukoristust peaks lõhn korteris olema neutraalne, kuna kõik puhastusel kasutatud kemikaalid on neutraliseeritud.

Kuidas kodukoristuseks ette valmistada?

Kodukoristuseks saab ette valmistada eemaldes esemed pindadelt ning põrandalt (nagu mänguasjad, lemmikloomade lelud ja muud esemed). See teeb koristajate töö lihtsamaks ning niimoodi vähendate võimalust, et koristamise käigus esemetele kahju tekitatakse. Koristajatele on oluline, et nad saaksid oma tööd teha võimalikult tõhusalt. Kui esemed on eemaldatud, saavad nad keskenduda puhtuse tagamisele.

Kas ma pean kodukoristus teenuse ajal ise kodus olema?

Ei, te ei pea kodukoristus teenuse ajal ise kodus olema. Paljud inimesed eelistavad olla koristuse ajal kodus, samas on ka palju kliente, kes eelistavad koristuse ajal mitte kodus oll.

Kui olete otsustanud tellida professionaalse koristusteenuse, võiksite enne koristajate saabumist arutada teenusepakkuja ja koristajatega, kas teie kohalolek on vajalik.

Kas ma pean ise kodukoristuses osalema?

Ei, te ei pea kodukoristuses ise osalema. Kui olete tellinud kodukoristuse on kõige parem lasta koristajatel rahulikult oma töö lõpuni viia. Hea puhastusfirma koristajad on kogenud ja iseseisvad ning nende eesmärk on tagada teie kodu puhtus ja korrasolek.

Kaua kestab kodukoristus?

Kodukoristuse kestus võib lühematel juhtudel olla 2-3 tundi, kuid võib mõnel juhul kesta ka mitu tundi kauem. Kodukoristuse pikkus oleneb mitmest tegurist sealhulgas kodu pindalast ruutmeetrites, selle korrasolekust, koristusfirma või koristaja kiirusest ja kogemusest ning valitud koristusteenustest.

Kas ilm mõjutab kodukoristust?

Jah, ilm ja temperatuur võivad mõjutada kodukoristust. Kuumadel suvepäevadel võib koristamine olla füüsiliselt kurnav, samas kui temperatuur on äärmiselt külm (alla 0°C), võib see raskendada vee kasutamist, kuna vesi võib külmuda. Samuti võib see olla ebamugav koristajatele.

Milline ilm on kodukoristuse jaoks kõige parem?

Kodukoristuse jaoks on parim ilm mõõdukalt soe, kuid mitte liiga palav. Näiteks ideaalne oleks suvine või kevadine päikesepaisteline päev temperatuuriga umbes 20°C. Sellised ilmastikuolud muudavad koristamise palju lihtsamaks ja nauditavamaks.