Kodu puhastamine on protsess, mis hõlmab ruumide koristamist ja korrastamist, et tagada puhtus, mugavus ja tervislik elukeskkond. Kodu puhastamine võib olla füüsiliselt ja ajaliselt nõudlik ülesanne. Mõned inimesed naudivad kodu puhastamist ja peavad seda teraapiliseks tegevuseks, samas kui teised leiavad, et see on tüütu ja nõuab pingutust.

Et kodu puhastamine õnnestuks teil hästi ning kiiresti, on vaja teada milliseid meetodeid ja tööriistu kasutada. Kui kodu puhastamine tundub liiga keeruline, aeganõudev või teil pole selleks piisavalt aega, on alati võimalik tellida professionaalset puhastusteenust.

Kuidas ise korterit puhastada?

Kui soovite korterit ise puhastada, on oluline järgida mõningaid samme, et teha koristus protsess tõhusamaks. Planeerige puhastamiseks sobiv aeg ja koostage nimekiri tegevustest, mida soovite teha. See võib hõlmata tolmu pühkimist, põrandate pesemist, nõude pesemist, akende puhastamist jne. Veenduge, et teil oleks vajalikud tööriistad ja puhastusvahendid käepärast.

Alustage puhastamist ühest toa või piirkonnast ning liikuge järk-järgult edasi. Kasutage sobivaid puhastusvahendeid vastavalt erinevatele pindadele. Näiteks kasutage klaasipuhastit akende ja peeglite jaoks ning desinfitseerivaid puhastusvahendeid vannitoas.

Korteri puhastamise raskustase sõltub korteri suurusest, selle hetkeseisundist ja teie puhastamise kogemusest.

Mida on kodus kõige raskem puhastada?

Kõige raskemad toad või esemed kodus ise puhastada on:

 • Vannituba ning köök. Vannituba ning köök on kipuvad koguma niiskust ja mustust. Plaaditud pinnad, dušikabiinid ja kraanikausid võivad vajada täiendavat jõupingutust.
 • Aknad ja klaaspinnad. Aknaid ning peegleid pesta triipe maha jätmata võib olla keeruline, eriti kui te ei kasuta õigeid puhastusvahendeid ega tehnikat.
 • Vaibad. Vaipu puhastada võib olla keeruline, eriti kui peate vaba kiududest eemaldama plekke või ebameeldivaid lõhnu.
 • Kõrbenud pott. Kui toit või muud ained kõrbeb poti põhjas, moodustavad need tugevad jäägid, mis kinnituvad poti pinnale. See muudab nende eemaldamise keeruliseks.
 • Arvuti. Tolmu ja mustuse eemaldamine arvuti sisemust nõuab hoolikust ja võib olla aeganõudev ülesanne.
 • Praeahi. Praeahjud on loodud vastupidavate materjalidega, mis taluvad kõrgeid temperatuure. See muudab nende puhastamise raskemaks, kuna tavapärased puhastusvahendid ei pruugi nende puhastamiseks olla piisavalt tugevad.
 • Terrass. Terrassi puhastamine nõuab tavaliselt spetsiaalseid tööriistu ja vahendeid, nagu survepesur, puhastushari, puhastusvahendid ja muud tarvikud.
 • Nõudepesumasin. Nõudepesumasina siseosa sisaldab mitmeid raskesti ligipääsetavaid osasid, nagu filtreid, pihustusteid, äravoolutorusid ja trumlit. Nende kohtade puhastamine võib olla keeruline.
 • Kohvimasin. Kohvimasinatel võivad olla raskesti ligipääsetavad kohad, kuhu mustus ja jäägid võivad koguneda. Nende kohtade puhastamine võib olla keeruline. Kohvimasinad koosnevad mitmest komponendist ning osa võib vajada eraldi puhastamist.

Mis asjad kodus vajavad kõige tihedamini puhastamist?

Kõige tihedamini vajavad kodus puhastamist järgmised ruumid ning esemed:

 • Vannituba. Puhastage vannituba iga nädal või vastavalt vajadusele. Vannituppa kipub tekkima mustus, hallitus ning bakterid. Regulaarne puhastamine on oluline, et hoida vannituba puhtana ja tervislikuna.
 • Nõudepesumasin. Puhastage filtreid ja äravoolutorusid iga kuu ning teostage sügavpuhastus mitu korda aastas. Nõudepesumasin kogub mustust ja jääke, mis võivad mõjutada nõudepesu kvaliteeti. Regulaarne puhastamine tagab parema tulemuse.
 • Aknad. Aknaid peaks pesema sõltuvalt vajadusest, tavaliselt mitu korda aastas. Aknad koguvad tolmu, mustust ja ilmastikumõjude jääke, mis võivad halvendada vaadet ja valgustust. Regulaarne puhastamine hoiab aknad selged ja valguse läbilaskvad.
 • Keraamiline pliit. Puhastage pärast iga kasutamist ning tehke sügavpuhastus nädalas või vastavalt vajadusele. Keraamiline pliit kogub kergesti toidujääke ja plekke, mis võivad muutuda raskemini eemaldatavateks, kui neid ei puhastata regulaarse
 • Diivan. Puhastage tolmuimejaga iga kahe nädala tagant ning tehke sügavpuhastus mitu korda aastas. Diivan kogub tolmu, mustust ja kahjulikke mikroobe aja jooksul. Regulaarne puhastamine hoiab diivani värske ja pikendab selle eluiga.
 • Triikraud. Puhastage pärast iga kasutamist, süsteemne puhastus kord kuus. Triikraud võib koguda tooteid ja mustust, mis võivad rõivastele plekke jätta. Regulaarne puhastamine hoiab triikraua puhtana ja tagab parema triikimistulemuse.
 • Pesumasin. Tehke oma pesumasina regulaarne hooldus iga 2-3 kuu tagant. Pesumasin võib koguda mustust ja ebameeldivaid lõhnu, mis võivad mõjutada pesu puhtust. Hooldus aitab säilitada masina tõhusust ja eluiga.

Mis tööriistu vajad kodu puhastamiseks?

Kodu tõhusaks puhastamiseks vajate järgmisi tööristu:

 • Tolmuimeja. Tolmuimeja on hädavajalik, et eemaldada tolmu, mustust ja loomakarvu vaipadelt, põrandatelt ja pehmetelt mööbliesemetelt.
 • Harjad ja luuad. Harjad ja luuad aitavad eemaldada kuiva mustust ja tolmu kõvadel pindadel, nagu põrandad ja trepid.
 • Mikrokiudlapid. Mikrokiudlapid on ideaalsed tolmu pühkimiseks ja pindade puhastamiseks.
 • Puhastuslapid ja -svammid: Puhastuslapid ja -svammid on mitmekülgsed abivahendid, mis sobivad erinevate pindade puhastamiseks, sealhulgas köögipinnad ja vannitoad.
 • Ämber ja mopid. Ämber ja mopp võimaldavad põrandate puhastamiseks kasutada vett ja puhastusvahendit, tagades puhtad ja läikivad pinnad.
 • Kummikindad. Kummikindad kaitsevad käsi kemikaalide ja määrdumise eest ning tagavad käte puhtuse ja ohutuse.
 • Nõudeharjad ja nõudepesuvahendid. Need on vajalikud köögi ja nõude puhastamiseks, sealhulgas nõudepesumasinat ja nõudepesu käsimööda.
 • Pihustuspudelid. Pihustuspudelid võimaldavad hõlpsalt pihustada puhastusvahendeid erinevatele pindadele ja plekkidele.
 • Tolmuhari ja -lapp. Need vahendid on ideaalsed pehmete pindade, nagu mööbel ja lambad, tolmu pühkimiseks.

Milliseid tööriistu vajate täpsemalt, sõltub teie konkreetsetest koristus vajadustest. Te ei pruugi vajada kõiki neid vahendeid, kuid sügavpuhastuse puhul võib teil vaja minna veel spetsiifilisemaid tööriistu. Näiteks terrassipesu korral võite vajada survepesurit.

Kas koduste vahenditega on võimalik kodu puhastada?

Koduste vahenditega on võimalik suur osa kodust puhastada, kui te ei soovi kasutada spetsiaalseid puhastusvahendeid. Näiteks soodat või äädikat on võimalik kasutada paljudel juhtudel pesuvahendi asemel.

Millised puhastusvahendid on kodu koristamiseks soovituslikud?

Kodu koristuseks on mitmeid puhastusvahendeid, mis on soovituslikud ja kasulikud, et tagada puhtad ja hügieenilised pinnad. Universaalne puhastusvahend sobib enamiku pindade puhastamiseks, näiteks köögipinnad, lauad, töötasapinnad ja vannitoad.

Siiski on enamiku puhastustööde jaoks soovitatav kasutada spetsiaalselt selleks välja töötatud vahendeid. Valige puhastusvahendid vastavalt konkreetsetele vajadustele ja pindadele, mida kavatsete puhastada. Samuti järgige tootja juhiseid ja olge ettevaatlik kemikaalide kasutamisel, eriti pindadel kus toimub toidu valmistamine ja söömine.

Kaua võtab korteri puhastamine aega?

Korteri puhastamise aeg sõltub mitmest tegurist, sealhulgas korteri mustuse astmest, suurusest ning sellest, kas koristate üksi või koos teistega. Stuudiokorteri koristamine võib tavaliselt võtta aega 1,5 kuni 2 tundi, kui see hõlmab põhjalikku koristust. Ühetoalise korteri koristamiseks kulub umbes 2 kuni 3 tundi, sõltuvalt korteri suurusest ja seisukorrast.

Mis on kõige kiirem viis kodu puhastamiseks?

Kõige kiirem viis kodu kiireks ja kvaliteetseks puhastamiseks on koostada põhjalik plaan enne koristamise alustamist. Kui olete kõik ette valmistanud ja tööd planeerinud, on palju lihtsam kiiresti edeneda, kuna teil on selge arusaam sellest, mida teha. Abiks tuleb ka hea süsteemi kasutamine, näiteks alustades kõrgelt (kapide pealt tolmu pühkimin) ja lõpetades madalalt (põranda pesu) ning viies läbi koristuse ühe toa kaupa.

Kuidas kodu koristada paarina?

Kodu koristamine paarina muudab töö mitte ainult kiiremaks, vaid ka lihtsamaks ja meeldivamaks. Selleks, et koos koristamine sujuks konfliktivabalt, on hea mõte tööd ette planeerida ja vastutused jagada. Tõhus meeskonnatöö tagab parima tulemuse. Samuti on oluline valida koristamiseks mõlemale partnerile sobiv aeg.

Mis on parim kellaaeg koristamiseks?

Parim kellaaeg kodu koristamiseks sõltub teie isiklikest eelistustest ja ajakavast. Mõned inimesed eelistavad koristada hommikul, kui neil on rohkem energiat ja selgem mõistus. Samas võib koristamine õhtul olla hea valik, kui see sobib inimese ajakavaga ja loob keskkonna, kus nad saavad rahulikult ja tõhusalt puhastada.

Mis on parim nädalapäev koristamiseks?

Parim nädalapäev kodu koristamiseks sõltub teie ajakavast ja eelistustest. Valitud päev peak võimaldama teil koristada rahulikult ja põhjalikult. Paljudele inimestele sobivad nädalavahetused kodu koristamiseks, kuna neil on rohkem vaba aega ja nad ei pea kiirustama töö- või muude kohustuste tõttu. Samuti võib nädalavahetusel koristamine luua puhta keskkonna nädala alguseks.

Kas on parem kodu koristada ise või tellida kodukoristus teenus?

Nii kodu ise koristamisel kui kodukoristuse tellimisel on eelised ja puudused. Mõned inimesed eelistavad raha säästmiseks või privaatsuse jaoks koristada ise. Teised eelistavad tellida koristusteenust, et säästa aega ja saada puhtaim tulemus. Mõnikord on hea tasakaal neid kahte võimalust kombineerida, näiteks koristada iga nädalaselt ise ja tellida aeg-ajalt professionaalne sügavpuhastus teenus.

Mis on eelised puhastusteenuse tellimisel kodu koristuseks?

Puhastusteenuse tellimisel kodu koristamiseks on mitmed eelised võrreldes ise kodu koristamisega. Üks peamisi eeliseid on aja ja energia säästmine. Kui te tellite kodukoristusteenuse, saate keskenduda teistele olulistele tegevustele ja hobidele, sest koristamise kohustus on võetud teilt ära.

Kui tellite regulaarset koristusteenust, aitab see hoida teie kodu pidevalt puhas ja korras, vähendades suurpuhastuste vajadust.

Koristusteenuse pakkujad kasutavad ka kogenud ja koolitatud personali ning professionaalseid vahendeid ja tehnikaid, et tagada kvaliteetseid tulemusi. Teie kodu on pärast koristust tihti palju puhtam võrreldes sellega, kui oleksite koristuse ise läbi viinud.