De’Longhi kohvimasina regulaarne puhastamine on oluline selle jõudluse säilitamiseks ja kohvi kvaliteedi tagamiseks.

Igapäevane kohvimasina puhastamine hõlmab tilkumisaluse ja kohvipaksu konteineri tühjendamist ning vajadusel piimavahustaja voolikute puhastamist. Iga nädal tuleks puhastada veepaaki ning pühkida masina välispind kohvipritsmetest.

Veefiltrit tuleks vahetada iga 2 kuu tagant, sõltuvalt vee karedusest.

Iga 4 kuu tagant või vajadusel sagedamini tuleks läbi viia katlakivieemaldus, kuna aja jooksul võivad veest pärit mineraalid koguneda kohvimasinasse ja mõjutada selle jõudlust.

Regulaarne puhastamine ja hooldus hoiavad teie Delonghi kohvimasina heas töökorras ning aitavad säilitada kohvi suurepärase maitse ja kvaliteedi.

Kuidas Delonghi kohvimasinat puhastada?

Delonghi kohvimasina puhastamiseks on 6 sammu.

  1. Tühjendage igapäevaselt tilkumisalus ja kohvipaksu konteiner
  2. Loputage piimasüsteem
  3. Puhastage masina välispind niiske lapiga
  4. Puhastage iganädalaselt kohvitila
  5. Eemaldage ja loputage kohvimoodul
  6. Tehke kord kvartalis katlakivieemaldus vastavalt juhistele

Igapäevane Delonghi kohvimasina puhastamine hõlmab tilkumisaluse tühjendamist, kohvipaksu konteineri tühjendamist ja puhastamist ning piimasüsteemi loputamist.

Selleks tuleb eemaldada tilkumisalus ja kohvipaksu konteiner ning need tühjendada. Loputage neid sooja veega ja laske õhu käes kuivada. Kui teie DeLonghi kohvimasinal on eemaldatav piimakonteiner, võtke see välja ja asetage kõrvale. Sõltuvalt konkreetsest DeLonghi mudelist tuleb teil piimavoolik kas piimakonteinerist või kohvimasina küljest lahti ühendada. Vaadake oma masina kasutusjuhendist täpseid juhiseid kuidas seda teha. Loputage piimavahu voolikut sooja veega, et eemaldada piimajäägid. Võite voolikut hoida 2-3 minutit soojas vees, et aidata kuivanud piima lahti leotada. Tõrksamate piimasetete korral võite voolikuid 2-3 minutit vees keeta, see aitab piimajääke lahustada.

Puhastage masina välispind niiske lapiga. Kasutage lapi niisutamiseks sooja kraanivett ja puhastage masina välispind kohviplekkidest.

Iganädalaselt tuleks puhastada kohvitila, et vältida selle ummistumist. Selleks lülitage kohvimasin välja ja eemaldage vooluvõrgust. Eemaldage kohvitila, kui näete kohvipuru jääke või ummistusi eemaldage need pehme harjaga. Peske kohvitila sooja vee ja õrnatoimelise nõudepesuvahendiga, loputage puhta veega ja kuivatage majapidamispaberiga.

Eemaldage kohvimoodul ja loputage see sooja, umbes 40 ºC veega ja asetage köögirätikule õhu kätte kuivama. Asetage kohvimoodul masinasse tagasi alles siis kui see on täielikult kuivanud. Ärge peske kohvimoodulit või muid osasid nõudepesumasinas kui nii pole ette nähtud, kuna see võib neid kahjustada ja põhjustada kohvimasina rikkeid.

Kord kvartalis tuleb kohvimasinale teha ka katlakivieemaldus vastavalt antud mudeli juhistele.

De’Longhi on loonud kohvimasina magnifica S ning kavandanud selle masina hoolduse lihtsusega, kasutades eemaldatavaid ja nõudepesumasinas pestavaid komponente mugavaks puhastamiseks.

Kuidas puhastada Delonghi magnifica S kohvimasinat?

Delonghi magnifica S kohvimasina puhastamine on väga lihtne tänu eemaldatavale kohvivalmistamise moodulile. Moodulit on lihtne eemaldada ning seda saab hõlpsalt voolava vee all loputada ilma keemilisi puhastusaineid kasutamata.
Samuti on masinal automaatne loputus ning katlakivi eemaldus. Traadistik puhastatakse kohvijääkidest automaatse loputuse sisselülitamise ajal, mis tagab alati parima maitsega värske kohvi.

Tilkumisalus tuleb tühjendada enne, kui selle näidik ulatub tilkumisalusest välja. Kui eemaldate tilkumisaluse, tuleb alati tühjendada kohvipuru anum ka siis, kui see pole täis. Peske tilkumisalus ja kohvipuruanum sooja vee ja õrnatoimelise nõudepesuvahendiga, loputage hoolikalt ning asetage õhu kätte kuivama.

Kõikidel Delonghi automaatsetel kohvimasinatel, ka magnifica S mudelil on märkimisväärne omadus - masina programmeerimine kraanivee kareduse järgi. Sellisel viisil saab optimeerida katlakivi eemaldamise sagedust ja võite olla kindel, et masin õigesti hooldatud ja puhas.

Veepaaki tuleb puhastada regulaarselt, umbes kord kuus ja alati kui asendate veepehmendusfiltri. Selleks tuleb eemaldada filter ja loputada seda sooja, jooksva vee all. Seejärel kuivatada veepaagi välispind kuiva majapidamispaberiga ning täita veepaak värske veega.

Veepaagi puhastamisel võib kasutada ka 50:50 vahekorras segatud söögiäädika ja vee lahust. Äädika kasutamisel veenduge, et loputaksite masina põhjalikult. Vastasel korral võib veepaaki jääda äädikajääke ja lõhna.

Kohvimasina tõhusaks ja ohutuks puhastamiseks on parim kasutada spetsiaalselt kohvimasinate jaoks mõeldud puhastusvahendeid. Paljud kohvimasinate tootjad pakuvad enda poolt toodetud puhastusvahendit või soovitavad ühilduvaid tooteid. Need spetsiaalsed puhastusvahendid on loodud selleks, et eemaldada kohviõli, jäägid ja mineraalsed setted, mõjutamata kohvi maitset ega masina eluiga.

Milliseid puhastusvahendeid on parim kasutada Delonghi kohvimasinate puhastamiseks?

Delonghi kohvimasina puhastamiseks on soovitatav kasutada Delonghi enda poolt välja töötatud kohvimasina puhastusvahendit ning katlakivi eemaldusvahendit või kodustest vahenditest äädikalahust.

Delonghi enda poolt toodetud puhastusvahendid on välja töötatud spetsiaalselt kohvimasina hoolduseks ning need lahustavad ja eemaldavad kohvijääke tõhusalt. Tootja soovituste järgimine puhastusvahendite osas on hea viis tagada, et hooldate oma konkreetset kohvimasina mudelit õigesti.

Katlakivi eemaldusvahendit tuleks kasutada iga 3-4 kuu tagant, vastavalt vee karedusele. Enamus poolautomaatsed ja automaatsed kohvimasinad annavad märgutulega ise märku millal katlakivi eemaldus vajalik on. Katlakivi regulaarne eemaldamine on oluline, et tagada kohvimasina korralik töötamine.

Äädikalahuse kasutamine on tõhus mineraalsete setete ja kohvijääkide eemaldamiseks. Tasub siiski meeles pidada, et äädikas on happeline ja tugeva lõhnaga, mistõttu on oluline masin hoolikalt loputada, et eemaldada võimalikud jääkained või lõhn. Järgige kohvimasina puhastamisel kasutusjuhendis olevaid puhastussoovitusi, et tagada kohvimasina pikk eluiga ja jõudlus.