Keraamiline pliit on toidu valmistamiseks mõeldud kodumasin ning selle puhastamine ja hooldamine on küllaltki keeruline. Kuna kütteelement asub tugevdatud klaasist pinna all, puhastatakse peamiselt vaid pealmist pliidiklaasi. Sarnaselt induktsioonpliidile ja gaasipliidile, tuleb pliidi pinda puhastada hoolikalt ning kriime tekitamata. Peamiselt kasutatakse keraamilise pliidi puhastamiseks spetsiaalseid pliidi puhastusaineid kuid ka koduste abivahendite kasutamine on võimalik. Pliidi puhastamisel välditakse toidule levivate bakterite tekkimist. Selleks, et toidu valmistamine oleks ohutu, tuleb keraamilist pliiti järjepidevalt puhtana hoida.

Kuidas puhastada keraamilist pliiti?

Keraamilise pliidi puhastamiseks on neli sammu.

  1. Lase pliidil maha jahtuda
  2. Puhastage keraamiliselt pliidilt lahtine mustus
  3. Kandke nuustikuga nõudepesuvaht pliidile ning laske 5-10 minutit seista
  4. Pühkige maha nõudepesuvahend ning kuivatage pind

Keraamilise pliidi puhastamiseks tuleb masin kõigepealt täielikult maha jahutada.

Eemaldage pliidilt kõik lahtine mustus. Selleks, eemaldage pliidiplaadilt salvrätiku või niiske rätikuga kõrbenud söögijäägid ning mustus.

Seejärel niisutage pesunuustik puhta veega ning valage sellele tilgake nõudepesuvahendit, näiteks Fairy Lemon nõudepesuvahendit. Vahutava nuustikuga katke nõudepesuvahendi vaht pliidiplaadile ning laske sellel 5-10 minutit mõjuda. Selline eeltöö aitab eemaldada pliidiplaadilt rasva ning rasvased jäägid. Raskemate plekkide korral kasutage spetsiaalset pliidi pesuvahendit. Selleks sobib näiteks Dr.Beckman keraamilise pliidi puhastusvahend. Loksuta pudelit hoolikalt, eemalda lahtised jäätmed ning pihusta vedelikku plaadile. Vahend peab saama mõjuda vähemalt 15 minutit, kuid soovituslikult võiks lasta vahendil mõjuda vähemalt tund aega. Ärge kasutage aine laiali hõõrumiseks metallist nuustikut või kaabitsat.

Kui 10 minutit on möödas, pühkige pliidi plaadilt ära nõudepesuvahend ning kuivatage pind. Puhasta niiske lapiga ning kuivata pind majapidamispaberiga. Järgmiseks kuivatage pliidiplaat korralikult majapidamispaberiga või rätikuga. Kui keraamilisel pliidil on raskesti eemaldatavaid plekke ka mujal kui pliidiplaadil, kasutage sama tehnikat.

Raskemate olukordade puhul võiks korrata protsessi vähemalt kaks korda.

Kuidas puhastada keraamilist pliiti koduste vahenditega?

Keraamilist pliiti on kõige lihtsam puhastada sooda ja äädikaga. Sooda ja äädikas on ideaalne kombinatsioon pliidi puhastamiseks ning soodaga on võimalik puhastada ka ahjupliidi sisemine osa. Koduste puhastusvahenditega on võimalik puhastada nii pliit kui ka teised kodumasinad.

Pliidi puhastamiseks sooda ja äädikaga tuleb appi võtta ka nõudpesuvahend. Jahutage pliit ning kontrollige, et ükski pliidiplaat ei ole sisse lülitatud. Pühkige pliidilt lahtine mustus. Selleks tööks sobib kõige paremini mikrofiiberlapp. Seejärel puistage pliidiplaadile soodat. Pritsi abil tuleks seejärel soodale pritsida valget lahjendamata äädikat. Tänu keemilisele reaktsioonile hakkab ainete kooslus vahutama.

Et puhastuseffekt oleks veelgi parem, kandke köögirätikule nõudepesuvahendit ning laotage see nõudepesuvahend allpool sooda ja äädika segule. Laske kodustel vahenditel pliidil mõjuda 15-30 minutit. Ainete segu võib sama rätikuga kokku pühkida, et säästa majapidamispaberite kasutamist.