Madratsi puhastamine tähendab tolmulestade, tolmu ja mustuse eemaldamist tolmuimeja või tekstiilipesuri abil. Madratsi puhastus hõlmab endas tolmu eemaldamist ning sügavpuhastust tekstiilipesuriga. Tekstiilipesuri abil on võimalik sügavuti puhastada madrats ebavajalikust tolmust, lestadest, allergeensetest ainetest ja jääkidest. Madratsi õigeks puhastamiseks tuleb jälgida madratsi pakendile märgitud protsessi. Madratsi puhastamiseks läheb vaja tekstiilipesuvahendit ja tekstiilipesurit.

Kuidas puhastada madratsit?

Madratis puhastamiseks on neli sammu.

  1. Eemaldage voodipesud ning pange pesumasinasse
  2. Segage tekstiili pesuvahend veega
  3. Puhastage madrats ettevaatlikult tekstiilipesuriga
  4. Kuivatage madrats

Eemaldage voodilt kõik voodipesud. Kui ka need on määrdunud, pange pesud pesumasinasse ning peske puuvillase pesu programmiga vähemalt 1,5 tundi.

Kui madratsist õhkub halbu lõhnu, tasub madratsile puistata küpsetuspulbrit või soodat. Hõõruge kogu madrats kokku sooda või küpsetuspulbriga ning laske sellel veerand tundi seista. Seejärel, puhastage madrats tolmuimejaga.

Madratsi puhastamiseks segage tekstiilipesuvahend (näiteks Softcare tesktiilipesuvahend) veega ning lahjendage vahendit 1:1-le. Segu peab vahutama piisavalt, et purgi põhjas ei paista vett.

Tekstiilipesuriga (näiteks Kärcher Puzzi tekstiilipesuriga) puhastage kogu madrats ettevaatlikult. Tehke seda ühe tõmbe kaupa, et ei hõõruks vahendit madratsisse vales suunas. Tekstiilipesur mõjub kõige tõhusamini, kui seda kasutada vastavalt juhendile.

Puhastatud madrats tuleb panna õue päikesepaistelise ilmaga kuivama. Madratsil võiks lasta tuulduda õues võimalikult kaua ja võimalikult hea ilmaga. Kui aga õues sajab vihma, võiks puhuriga proovida välja aurutada enamik niiskust.

Kuidas ilm mõjutab madratsi puhastamist?

Madratsit puhastades võiks valida esmalt päikesepaistelise ilma, sest sügavpuhastust tehes on madratsit kõige kergem kuivatada väljas päikese käes. Kõrge õhuniiskusega aastaaegadel kuivab puhastatud madrats kõige kauem. Selline aeg on tavaliselt enne ja pärast vihmasadu. Madratsi puhastamiseks tuleb valida vähese õhuniiskusega päikesepaisteline või vahelduva pilvisusega ilm.