Pesumasin on majapidamisseade, mis on loodud riiete, voodipesu ja muude tekstiiltoodete puhastamiseks. Pesumasinat on oluline regulaarselt puhastada, et tagada pestavate tekstiilide puhtus ja värske lõhn. Regulaarne puhastamine aitab ennetada probleeme nagu halvad lõhnad, hallitus ja vähenenud puhastustulemus.

Milline on parim pesumasina puhastusvahend?

Parim pesumasina puhastusvahend on spetsiaalselt pesumasinale välja töötatud puhastusvahend, näiteks DR. Beckmann, Lanza, K2r, Miele ja teised samaväärsed vahendid. Need on loodud pesuvahendi jääkide ja ka hallituse eemaldamiseks. Pesumasina puhastusvahendeid on nii vedelal kujul kui ka puhastustablettidena. Parimate tulemuste saavutamiseks tuleb järgida pakendil olevaid kasutusjuhiseid.

Kas pesumasinat saab puhastada äädikaga?

Jah, pesumasinat saab puhastada äädikaga. Äädikas on suurepärane kodune vahend pesumasina puhastamiseks. Äädikas on looduslik puhastusvahend, mis aitab eemaldada mineraalide ladestused, pesuvahendi jäägid, ebameeldivad lõhnad ja kogunenud mustuse. Äädikaga puhastamiseks lisa umbes 250 ml äädikat pesuvahendi sahtlisse ja käivita 90 kraadine pesutsükkel ilma pesuta. Kuum temperatuur hävitab baktereid kõige tõhusamalt. Äädikat võib kasutada ka otse pesumasina trumlisse valades.

Pesumasina puhastamine sooda ja äädikaga on laialt levinud eeskätt seetõttu, et need on peaaegu alati kodus olemas. Sooda on samuti üks looduslik puhastusvahend, mida kasutatakse erinevate kodumasinate puhastamiseks. Soodast ja veest saab teha pasta ja kasutada seda pesumasina sisemuse puhastamiseks. Selleks segage sooda väikese koguse sooja veega. Lisage vett järk-järgult kuni saavutate pasta sarnase konsistentsi. Pesumasina regulaarne puhastamine soodaga, näiteks kord kuus või vastavalt vajadusele, aitab hoida masina sisemuse värskena. See on looduslik ja taskukohane puhastuslahendus, et hoida oma kodumasin korras.

Lisaks eelnimetatule võib pesumasinat puhastada ka sidrunhappega. Sidrunhape on samuti looduslik ning keskkonnasõbralik aine, mida kasutatakse enamasti veega lahustatuna.

Kas pesumasinat saab puhastada sidrunhappega?

Jah, pesumasinat saab puhastada sidrunhappega. Sidrunhape on tõhus lubjakivi, mineraalsete setete ja pesuvahendi jääkide eemaldamisel pesumasinast. Sidrunhappega pesumasina puhastamiseks tuleb esmalt valmistada sidrunhappe lahus. Selleks lahustage 2 supilusikat sidrunhappe pulbrit 200 ml sooja veega. Vajamineva koguse saate arvutada trumli mahutavuse järgi: 5 kg kohta 100 g sidrunhapet. Segage kuni sidrunhape on täielikult lahustunud. Valage saadud lahus pesumasina trumlisse. Kasutage pehmet lappi või svammi lahuse hõõrumiseks ka pesumasina pindadele, pöörates erilist tähelepanu aladele, kus lubjakivi ja setted kipuvad kogunema. Raskemini ligipääsetavatele kohtadele, nagu pesuvahendi sahtlid või tihendid, saate kasutada väikest harja või vana hambaharja setete ja plekkide eemaldamiseks.

Seejärel käivitage 90 ºC pesutsükkel. Kui teie masinal on spetsiaalne trumli puhastuse tsükkel, võite kasutada seda valikut. Kui puhastustsükkel on lõpetanud, käivitage täiendav loputustsükkel tagamaks, et masinast loputatakse sidrunhappe jääk põhjalikult välja. Pärast puhastamist jätke pesumasina uks avatud, et lasta masina sisemusel õhu käes kuivada.

Kuidas puhastada pesumasinat?

Pesumasina puhastamiseks vajate äädikat, söögisoodat või pesumasina puhastusvahendit. Lisaks svammi, pehmet lappi, väikest harjakest ning kuiva ja puhast rätikut.

Pesumasina puhastamiseks on 5 sammu.

  1. Avage pesumasina uks ja puhastage kummist tihend
  2. Puhastage pesumasina sahtel
  3. Pange trumlisse puhastusvahend
  4. Käivitage masinal pesutsükkel
  5. Pühkige masina pealispinda niiske lapiga

Avage pesumasina uks ja puhastage kummist tihendi vahelt niiske lapiga. Tihendi vahele võib koguneda mustus, riidekiud, ebemed ja isegi hallitus. Kui hallitus on nähtav, kasutage äädikat ja väikest pehmete harjastega harja (või hambaharja), et see eemaldada.

Pesumasina sahtli puhastamiseks tõmmake õrnalt pesuvahendi doseerimis sahtel välja ja asetage see kraanikaussi. Võite lasta sellel 15 kuni 30 minutit soojas vees liguneda, et aidata pesuvahendite jääke lahustada.
Pärast leotamist kasutage pehmet lappi doseerimisosa sahtli seest ja väljast puhastamiseks. Loputage ja kuivatage sahtel ning asetage pesumasinasse tagasi kuni see klõpsab kindlalt paika.

Asetage pesumasina trumlisse pesumasina puhastusvahend. Kui eelistate looduslikumat valikut, kasutage soodat, äädikat või sidrunhapet. Käivitage pesumasina pesutsükkel 90 ºC juures ja vähemalt 1,5 tundi või vastavalt puhastusvahendi kasutusjuhendile.
Pühkige masina pealispinda niiske lapiga või üldpuhastusvahendiga. Üldpuhastusvahendi kasutamisel piserdage seda mikrokiudlapile ja pühkige masina pinda. Pesumasina klaasukse jaoks võite kasutada klaasipesuvedelikku piserdades seda klaasile ja pühkides kuiva köögipaberiga.
Pärast puhastustsükli lõppu avage masin ja kontrollige trumlit järelejäänud mustuse või ebemete suhtes. Kasutage niisket lappi või svammi masina sisemuse pühkimiseks, pöörates erilist tähelepanu plekkidele. Jätke pesumasina uks mõneks ajaks avatuks, et niiskus saaks aurustuda.

Ärge unustage teostada pesumasinale ka regulaarset hoolduspesu.

Miks on pesumasina hoolduspesu tähtis?

Pesumasina hoolduspesu on tähtis setete ja ebameeldivate lõhnade ennetamiseks, puhastustulemuste parandamiseks ning masina eluea pikendamiseks. Regulaarsete hooldustsüklite läbiviimine on lihtne ja tõhus viis pesumasina puhtuse ja funktsionaalsuse säilitamiseks ning tagamaks, et teie pesu jääb puhtaks ja värske lõhnaga. Hoolitsustsüklite sagedus sõltub teguritest nagu vee karedus, kui sageli te masinat kasutate ning kas märkate hallituse, katlakivi või ebameeldivate lõhnade märke. Üldjuhul on hea tava käivitada hooldustsükkel iga 3 kuu tagant. Mõned pesumasina mudelid võivad aga oma kasutusjuhendites anda konkreetseid soovitusi.

Aastate möödudes ladestub pesumasina küttekehale palju erinevaid jääkained nagu katlakivi, riiete ebemed, liiv jms. Ladestunud osakesed kukuvad lõpuks allapoole, kus paiknevad pesumasina kaks olulist osa – küttekeha ja vee väljalaske pump. Seetõttu tasuks teha küttekeha mehhaanilist puhastust vähemalt kord aastas. Vee väljalaske pumba puhul osakesed ummistavad ja kulutavad pumba puksid ja võlli. See omakorda viib olukorda kus masin ei tsentrifuugi, pesuprogramm seisab ning pesu on loputamata ja märg.

Lisaks tuleks regulaarselt puhastada ka pesumasina filtrit, kuna sinna koguneb mustus, ebemed, isegi nööbid jms.

Kuidas toimub pesumasina filtri puhastamine?

Pesumasina filtri puhastamise jaoks eemaldage filter. Enne filtri lahtikeeramist asetage sinna alla madal kauss, sest sealt võib pisut vett voolata. Puhastage ja loputage filter veega. Mõndadel pesumasinatel on korduvkasutatav veefilter mida saab eemaldada, puhastada ja tagasi paigutada, samal ajal kui teistel on ühekordselt kasutatav filter, mida peate perioodiliselt asendama. Pesumasina filtrite hooldamata jätmine võib põhjustada probleeme nagu aeglustunud tühjenemine, vee tagasivool ja isegi pesumasina kahjustused. Õige filtrite hooldus on lihtne viis tagada pesumasina tõhus ja probleemideta töö.