Triikraud on kodumasin, mida kasutatakse riiete siledaks triikimiseks, eemaldades kortsud kuumuse ja auruga. Oluline on teada, et triikraua puhastamine on tähtis osa triikraua hooldamisest, mis tagab selle tõrgeteta töötamise ja pikema eluea. Triikraud on väärtuslik abivahend, kuid selleks, et see säiliks tõrgeteta töövõimega, on vaja regulaarset puhastamist. Kui tegemist on triikraua puhastamisega, on kaks peamist võimalust - teha see ise või pöörduda professionaalse hooldusteenuse poole.

Kuidas puhastada triikrauda katlakivist?

Triikraua katlakivist puhastamiseks on 6 sammu.

  1. Kanna puhastusvaha
  2. Puhasta pehme lapiga
  3. Loputa veega
  4. Kanna teflonkate peale
  5. Kasuta tolmuimejat
  6. Kontrolli tehtud tööd

Kanna triikraua puhastamiseks 50ml triikraua puhastusvaha triikraua pinnale, kasutades selleks triikraua puhastamiseks ettenähtud mõõdulusikat. Veendu, et puhastusvaha kataks kogu saastunud triikraua pinda ühtlaselt, vastasel juhul ei ole see samm efektiivne ja triikraud jääb mustaks.

Puhasta triikraua metallist plaati pehme lapiga, mille oled varasemalt niisutanud sooja veega ja seejärel pigistanud sellest liigse vee välja, seejärel hõõru sellega õrnalt triikraua metallist plaati, rakendades sellele keskmist survet. Hõõruge triikrauda ühes suunas ja ühe korra kaupa, et vältida vales suunas hõõrumist.

Loputa triikraud hoolikalt kasutades leige soojusega jooksvat vett, et puhastada triikraud puhastuse käigus järele jäänud jääkidest, tehke seda nii kaua kuni vesi on puhas ja selge. Juhul kui vesi ei ole puhas ja selge on triikraud veel must ja see vajab hoolikama loputamist. Peale loputamise lõpetamist veendu, et kogu puhastusvaha ja mustus oleksid põhjalikult eemaldatud ja triikraud oleks puhas.

Kanna triikraua pinnale triikimiseks spetsiaalselt mõeldud teflonkatet 30ml. Kandke see puhtale lapile või puhtale käsnale. Hõõru teflonkate õrnalt ühtlaselt triikraua plaadile, pannes tähele, et teete seda ühes suunas ja ühe korra kaupa.

Kasuta tolmuimejat, mis on varustatud sobiva otsikuga. Puhastamiseks liigu ühtlaselt ja aeglaselt triikraua plaadi kohal, et eemaldada kogu niiske teflonkate ja järelejäänud mustus.

Kontrolli lõpetuseks oma tehtud tööd jälgides, et triikraud oleks täielikult puhastatud ja sädelev, kui märkad jääke või triikraud ei ole piisavalt puhas, korda samme 1-5. Neid samme tuleb korrata seni kuni triikraud on täiesti puhas.

Äädikas ja sooda võivad olla kasulikud alternatiivid triikraua puhastamiseks. Sega 100 ml äädikat ja 50 g soodat veega, et luua pastataoline segu. Kanna see segu ettevaatlikult triikraua plaadile ja lase sellel mõni minut mõjuda enne järgmiste sammude kordamist. Lõpetuseks Sega 100 ml äädikat ja 50 g soodat veega, et luua pastataoline segu.

Kas triikrauda tohib puhastada äädikaga?

Jah, triikrauda võib puhastada äädikaga. Äädikas on happeline vedelik, mis lahustab mustust ja katlakivi.

Esmalt Jahutage triikraud maha, et see ei oleks tuline. Seejärel segage äädikas ja vesi võrdsetes osades kokku ja niisutage pehme lapp selles lahuses. Järgmiseks sammuks pühkige triikraua alumise osa mustad alad ja katlakivi eemaldamiseks kasutage hambaharja. Viimane sammuks loputage ja kuivatage triikraud enne selle kasutamist.

Kas triikrauda tohib puhastada soodaga?

Jah, triikrauda võib puhastada soodaga. Sooda on leeliseline pulber, mis aitab eemaldada mustust ja katlakivi.

Esimese sammuna jahutage triikraud maha. Järgmiseks segage kokku sooda ja vesi. Seejärel kandke tehtud segu triikraua mustale osale. Peale seda hõõruge segu triikraua alumisele osale ja katlakivi eemaldamiseks kasutage hambaharja. Jälgige, et hõõrute segu ühes ja samas suunas. Viimaseks loputage ja kuivatage triikraud enne kasutamist pehme lapiga.

Kas triikrauda on mõistlik puhastada ise või tuleks puhastamise teenus osta?

Triikrauda on mõistlik puhastada ise. See võtab tavaliselt aega umbes 15-30 minutit, sõltuvalt triikraua seisukorrast ja sellest, kui põhjalikult soovid seda puhastada. See ei nõua erilist kogemust, kuid pead olema ettevaatlik, et mitte kriimustada triikraudade pinda.