Vannituba on eluruumides paiknev ruum, kus on pesemiseks mõeldud vann ja/või dušš. Vannitoa puhastamine on seal asuvate pindade, näiteks põrandaplaatide, vuugivahede, trappide ja klaasseinade puhtaks pesemine. Vannituba on võimalik puhastada nii koduste vahendite kui poes müüdavate keemiliste vahendite abil.

Kuidas puhastada vannitoa põrandaplaate?

Vannitoa põrandaplaatide puhastamiseks on tarvis puhastuslappi ja puhastusvahendit. Nende olemasolul tuleb vannitoa põrandaplaatide puhastamiseks tuleb läbida 5 sammu.

 1. Tee põrandaplaadid puhta veega märjaks.
 2. Lisa puhastusvahend põrandaplaatidele.
 3. Nühi puhastuslapi abil puhastusvahend laiali.
 4. Pese põrandaplaadid puhta veega üle.
 5. Kuivata põrandaplaadid.

Tee põrandaplaadid puhta veega märjaks. Vala puhas vesi põrandaplaatidele nii, et põrandaplaadid on kergelt märjad.

Lisa puhastusvahend põrandaplaatidele. Võta puhastusvahend ning vala seda mõõdukas koguses põrandaplaatidele. Iga põrandaplaat ei pea olema puhastusvahendiga kaetud, kuid puhastusvahendit peaks olema piisavalt, et see kergelt vahutaks.

Nühi puhastuslapi abil puhastusvahend laiali. Haara puhastuslapp ja nühi puhastusvahendiga põrandaplaate kuni on näha, et plekid põrandaplaatidelt on kadunud.

Pese põrandaplaadid puhta veega üle. Kui põrandaplaadid on puhtaks küüritud, loputa puhastuslapp puhastusvahendist puhtaks, pestes seda veega. Seejärel pese uuesti põrandaplaadid üle puhta puhastuslapiga.

Kuivata põrandaplaadid. Kuivata puhta lapiga põrandaplaadid kuivaks või lase neil õhu käes kuivada.

Puhastusvahenditeks sobivad nii spetsiaalsed põrandapuhastuse lahused, kui ka nõudepesuvahend või teised aluselised kodus olemasolevad puhastusvahendid.

Milliste puhastusvahenditega puhastada vannitoa põrandaplaate?

Vannitoa põrandaplaatide puhastamiseks kasuta pH-neutraalset või aluselist puhastusvahendit. Kõige efektiivsem on kasutada spetsiaalselt põrandaplaatide puhastamiseks mõeldud puhastusvahendeid, mida võib leida ehituspoodidest ja suurematest toidupoodidest. Kodustest vahenditest võib kasutada nõudepesuvahendit või valgendit. Põrandaplaatide puhastamiseks ei tohi kasutada happelisi aineid, sest happeline aine on söövitava toimega ja võib rikkuda põrandaplaate.

Kas vannitoa põrandaplaate võib puhastada äädikaga?

Ei, vannitoa põrandaplaate ei või puhastada äädikaga. Äädikas on happeline aine, mis tähendab, et see võib kahjustada põrandaplaate ja vuuke oma söövitava toime tõttu.

Kuidas puhastada vannitoa vuuke?

Vannitoa vuukide puhastamiseks on tarvis puhastusvahendit, vana hambaharja ja puhastuslappi. Puhastusvahendina on võimalik kasutada poes müüdavaid spetsiaalseid puhastusvahendeid või segada puhastusvahend kokku kodustest ainetest. Selleks saab kasutada näiteks küpsetuspulbrit või söögisoodat, segades see kokku veega 3:1 vahekorras, moodustades pastalaadse puhastusvahendi. Seejärel tuleb vannitoa vuukide puhastamiseks läbida 5 sammu.

 1. Määri puhastusvahend vannitoa vuukidele.
 2. Jäta puhastusvahend pooleks tunniks vuukidele.
 3. Vala vuukidele puhas ja soe vesi.
 4. Pese puhta puhastuslapiga vuugid puhtaks.
 5. Kuivata vuugid kuiva puhastuslapiga või rätikuga.

Määri puhastusvahend vannitoa vuukidele. Kasuta vana hambaharja, et kanda kas poest ostetud või isetehtud puhastusvahend ühtlaselt vuukidele.

Jäta puhastusvahend pooleks tunniks vuukidele. Lase puhastusvahendil vuukidel seista umbes kolmkümmend minutit, et puhastusvahend saaks pinnal reageerida.

Vala vuukidele puhas ja soe vesi. Kui puhastusvahend on pool tundi seisnud, vala vuugid üle puhta ja sooja veega.

Pese puhta puhastuslapiga vuugid puhtaks. Kasuta puhastuslappi, et vuukidelt puhastusvahend eemaldada.

Kuivata vuugid kuiva puhastuslapiga või rätikuga. Kasuta kuiva ja puhast puhastuslappi või rätikut, et teha vuugid kuivaks.

Kas vannitoa vuuke saab puhastada salvrätikutega?

Jah, salvrätikutega on võimalik kuivatada vuugid peale puhastusainega puhastamist ja puhta veega loputamist.

Kuidas puhastada vannitoa trappi?

Vannitoa trapi puhastamiseks kasuta spetsiaalselt trapi ja torude puhastamiseks ettenähtud puhastusvahendit ja väikest harja, sobib näiteks vana hambahari. Seejärel tuleb läbida 4 sammu.

 1. Eemalda trapilt sõel.
 2. Eemalda seal olevad juuksekarvad või muud jäänused.
 3. Lisa trapile veidi puhastusvahendit ja puhasta harjaga.
 4. Loputa trapp puhta veega.

Eemalda trapilt sõel. Võta pealt sõela osa, et pääseda ligi trapile.

Eemalda seal olevad juuksekarvad või muud jäänused. Kui trappi või sõela osasse on kinni jäänud juuksekarvad, eemalda need.

Lisa trapile puhastusvahendit ja puhasta harjaga. Määri trapile veidi puhastusvahendit, ning kasuta väikest harja, et pääseda kitsastesse aukudesse ja vahedesse. Puhasta trappi puhastusvahendi ja harjaga kuni see on puhas.

Loputa trapp puhta veega. Lase trapp puhta vee alt läbi, veendudes, et puhastusvahend on maha pestud. Lõpuks aseta trapp tagasi.

Kui tihedalt tuleb puhastada vannitoa trappi?

Vannitoa trappi tuleks puhastada kord nädalas, et vältida ummistusi. Juuksekarvad ja muud jäänused tuleks trapi sõela osalt eemaldada koheselt, sest nende kogunemine raskendab samuti vee äravoolu.

Kuidas puhastada vannitoa klaasseina?

Vannitoa klaasseina puhastamiseks on tarvis klaasipuhastusvahendit, puhastuslappi ja mikrofiiberlappi. Seejärel tuleb vannitoa klaasseina puhastamiseks läbida 4 sammu.

 1. Pritsi klaasipuhastusvahend klaasseinale.
 2. Hõõru puhastuslapiga klaassein puhtaks.
 3. Loputa klaassein veega.
 4. Kuivata klaassein mikrofiiberlapiga.

Pritsi klaasipuhastusvahend klaasseinale. Kanna klaasipuhastusvahend

klaasseintele nii, et kogu klaaspind oleks vahendiga kaetud.

Hõõru puhastuslapiga klaassein puhtaks. Kasuta puhastuslappi, et hõõruda klaasipuhastusvahend laiali. Nühi klaasseina nii kaua, kuni plekid on eemaldunud.

Loputa klaassein veega. Loputa klaassein rohke veega, veendudes, et klaasipuhastusvahend on maha pestud.

Kuivata klaassein mikrofiiberlapiga. Kasuta mikrofiiberlappi, et kuivatada klaasseinad ilma veeplekke jätmata.

Kas vannitoa klaasseina saab puhastada seebiga?

Ei, vannitoa klaasseina ei saa puhastada seebiga, sest seep ei ole happeline lahus, mistõttu ei eemalda klaasilt settelist mustust.